2. 5. 2022

Jak připravit stavbu na klimatizaci?

Příprava pro klimatizace.

Do novostavby nebo rekonstrukce se nám nechce vrtat, sekat ani mít přiznané lišty pro rozvody ke klimatizačním jednotkám. Proto je vhodné nechat namontovat měděné potrubí, komunikační kabely i odvod kondenzátu před dokončením stavby. Vyhnete se nepořádku a do již hotové vymalované místnosti přípevníme pouze vnitřní jednotku – tím zachováte interiér bez známek, někdy i komplikovaného zásahu.

Umístění vnitřní jednotky vždy konzultujete!

Je třeba dbát na vhodnou distribuci vzduchu, délku potrubí od venkovní jednotky, kterou vždy doporučuje výrobce. Také dbejte na estetiku.
Odvod kondenzátu – od vnitřní jednotky je nutné vyvést ideálně do kanalizace přes zápachovou uzávěrku nebo do venkovního prostoru ve svazku s měděným potrubím.

Splitové nebo multisplitové jednotky

Tyto jednotky mají vždy venkovní jednotku u které musíme dbát na dostatečný prostor okolo ní. V místě probíhá výměna vzduchu, takže je duležité najít i takové místo, aby nás nebo souseda jednotka nerušila. Je vhodné, aby k jednotce byl přístup pro pravidelný servis.
Napájení pro venkovní jednotku musí být jištěno dle doporučených parametrů výrobce.

Podívejte se na naší realizaci, jak vypadá příprava během hrubé stavby a následná montáž do již hotového rodinného domu.

Sdílet článek

Další články